Features:
- High guardrails keep children safely contained while sleeping, so parents can rest easy without midnight checks.
- Fully upholstered with rounded edges, no sharp corners. Kids can play and move safely without hurting themselves.
- Adorable cloud shape and soft purple-pink color attract children, helping them transition to their own bed happily.
- There is a storage pocket at the end of the bed for picture books and toys.There is a storage pocket at the end of the bed for picture books and toys.
- The frame and guardrails are wrapped in durable leather that is waterproof and easy to wipe clean, perfectly combining comfort and practicality.
Specification:
| Overall Product Dimension | 81″x49″x33.5″ |
| Detail Product Dimension | Please refer to the Size image |
| Number of Package | 2 |
| Product Net Weight | 86 lbs |
| Product Gross Weight | 99 lbs |
| Weight Capacity | 500 lbs |
| Product Name | Kids Bed |
| Material | PU Leather + Foam + Solid Wood + Metal + Plastic Legs |
| Size | Twin Size |
| Assembly Required | Yes |




























Reviews
There are no reviews yet.